FRIENDS

"Fair-play, Responsible, Inclusive, Emphatetic, Non-Violent and Dedicated School" w skrócie FRIENDS to nowy projekt Erasmus Plus w Szkole Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy. Tym razem współpracujemy ze szkołami w Rumunii, Grecji oraz Turcji.

Na realizację projektu nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 784,00 Euro.

Numer projektu: 2020-1-RO01-KA229-080238_3

Termin realizacji: 1.09.2020-31.08.2023

Koordynatorka projektu: Pani Monika Kwiatek

FRIENDS

"Fairy-play, Responsible, Inclusive, Emphatetic, Non-Violent and Dedicated School"

Uczniowie SP3 przygotowali prezentację na temat jednego z państw partnerskich - TURCJI.

Prezentacja na temat Turcji

Teraz czekamy na prezentację na temat Polski przygotowaną przez uczniów z Rumunii.

Wyjazd do Adany (Turcja) 19.11.2022-26.11.2022

Podczas spotkania w Turcji młodzież dyskutowała na temat współczesnych zagrożeń, poznała kulturę kraju, w którym przebywała, integrowała się ze sobą, w praktyce wykorzystując język angielski.

zd

W dniach 12-18.03.2023 grupa uczniów wraz z nauczycielkami ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu w Heraklionie (Kreta). Mobilność odbyła się w ramach realizacji przez szkołę projektu Erasmus Plus "Fair-play, Responsible, Inclusive, Emphatetic, Non-Violent and Dedicated School"2020-1-RO01-KA229-080238. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Polski, Grecji, Rumunii oraz Turcji. Warsztaty zorganizowane w szkole goszczącej dotyczyły tematu bullyingu oraz sposobów przeciwdziałania agresji fizycznej oraz psychicznej. Wizyta pozwoliła uczestnikom projektu na poznanie kultury greckiej podczas zwiedzania tradycyjnej wioski “Arolithos”, zgłębienie historii wyspy podczas wizyty w Muzeum Archeologicznym oraz zapoznanie z ogromną różnorodnością biologiczną Morza Śródziemnego w CretAquarium.

zd

14.04.2023 podczas Nocy w Szkole odbyły się warsztaty dotyczące bullyingu w ramach projektu Erasmus Plus. Praca uczniów była bardzo owocna. Powstały m.in. barwne lapbooki :-)

12

34

67

W dniach 04-10.06.2023 odbył się kolejny wyjazd zagraniczny uczniów oraz nauczycieli w ramach projektu Erasmus Plus "Fair-play, Responsible, Inclusive, Emphatetic, Non-Violent and Dedicated School". Tym razem uczestnicy projektu odwiedzili szkołę w Iași (Rumunia). Podczas wyjazdu odbyły się warsztaty dotyczące bullyingu, zajęcia integracyjne z uczniami z Rumunii, Turcji i Grecji oraz zwiedzanie największych atrakcji miasta. Ponadto uczestnicy projektu mieli również możliwość zwiedzenia fabryki LEAR corporation Iasi Plant.

ddd

dd