Strona główna/Aktualności/XVI Oleśnicki Konkurs Recytatorski Poezji Lwowskiej i (..)

XVI Oleśnicki Konkurs Recytatorski Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara

23 Listopada 2022

W sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej odbył się finał XVI Oleśnickiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Miłośników Lwowa oraz Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II. Konkurs odbywał się pod patronatem Burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia, który również ufundował nagrody dla laureatów.

W finałach konkursu wzięło udział 31 uczestników z 8 oleśnickich szkół. Prezentacje finałowe odbyły się w dwóch grupach:

1. uczniowie młodsi (klasy IV-VII szkół podstawowych),
  2. uczniowie starsi (klasy VIII szkół podstawowych i szkoły ponadpodstawowe).

Występy oceniała komisja w składzie: Barbara Sycianko - przewodnicząca, Dorota Bilmon - sekretarz, Barbara Słomka - członek.

W grupie młodszej z naszej szkoły:

• I miejsce zajęła Hanna z klasy 5c za recytację wiersza A. Oppmana "Orlątko",
  • wyróżnienie otrzymała Anastazja z klasy 5b za za recytację wiersza J. Rzepkowskiego "U Babuni".

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczali: Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś oraz dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej Grażyna Dłubakowska.