Strona główna/Aktualności/Urodziny Kopciuszka w bibliotece szkolnej

Urodziny Kopciuszka w bibliotece szkolnej

2 Listopada 2022

Urodziny Kopciuszka w bibliotece szkolnej.

Biblioteka to magiczne miejsce. Na kartach książek często pojawia się jako tło, swoista scenografia ciekawych zdarzeń, ale także jako temat utworu, swoista oś konstruująca fabułę. Często biblioteka jest przedstawiona metaforycznie jako labirynt życia, porównywana jest też w swej kompozycji do róży.

28 października 2022 r. uczniowie klas pierwszych mieli zaszczyt dostąpić do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Najmłodsza brać szkolna przyszła podziwiać niezwykłą grę aktorską uczennic i uczniów klasy 5b: Michalinę, Maję, Gabrielę i Igora oraz klasy 5c: Marynę, Hannę, Joannę i Miłosza.

Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia przyszli z okazji urodzin Kopciuszka do szkolnej biblioteki. Bohaterowie książek spotkali się nie tylko, aby celebrować tak ważne wydarzenie jak urodziny przyjaciółki, ale między innymi po to, aby podzielić się doświadczeniami związanymi z różnymi postawami czytelniczymi.

Uczniowie klas pierwszych, dzięki sugestywnym kreacjom aktorskim, dowiedzieli się między innymi, że bohaterowie książek cierpią, kiedy uczniowie spożywają posiłki przy czytaniu, kiedy wyrywają kartki lub nie używają zakładek, ale dowiedzieli się przede wszystkim, że dzięki czytelnikom bohaterowie żyją w fikcyjnym świecie wyobraźni odbiorców literatury.

Przedstawienie: „Urodziny Kopciuszka” zostało nagrodzone przez najmłodszych uczniów szkoły spontanicznymi brawami. Pasowani na czytelników uczniowie otrzymali w prezencie od bajkowych bohaterów zakładki do książek.