Oferta Szkoły

1 Marca 2022

Szanowni Rodzice sześcio- i siedmiolatków,
z pewnością chcieliby Państwo zapewnić swojemu dziecku właściwy poziom nauczania oraz możliwość rozwijania zainteresowań, w miłej, bezpiecznej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej i odpowiedzialnej kadry pedagogicznej.

Nasza szkoła jest miejscem, które w pełni zaspokoi Państwa oczekiwania.

Miła atmosfera i bezpieczeństwo.

Zapraszamy do naszej Szkoły, gdzie panuje bardzo przyjazna i rodzinna atmosfera, dzięki, której każde z dzieci czuje się zauważone i docenione.
Jesteśmy Szkołą dbająca o potrzeby uczniów i ich rodziców.
Oferujemy naukę w salach lekcyjnych wyposażonych w monitory, tablice interaktywne, mobilną salę komputerową i pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku uczniów i specyfiki przedmiotu.
Integrację ze starszymi uczniami w ramach projektu „Starszy brat, starsza siostra”,
Wesołe, muzyczne przerwy

Dobrą szkołę tworzą dobrzy nauczyciele.

Nasza kadra to dobrze wykształceni nauczyciele z doświadczeniem i pasją - otwarci na potrzeby każdego dziecka, z zaangażowaniem wykorzystujący w swojej pracy aktywizujące metody nauczania tak, by uczeń chciał zdobywać wiedzę. W pracy stosujemy przyjazne dziecku Ocenianie Kształtujące.

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna.

Uczniowie z trudnościami otoczeni są tu szczególną troską i znajdują adekwatną pomoc. Pozostają pod opieką szkolnego pedagoga, logopedy, terapeuty biorąc udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych zgodnie z zaleceniami poradni psychologiczno-pedagogicznych. Tylko w naszej szkole odbywa się terapia biofeedback. Organizujemy pomoc dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej (dożywianie, wyprawki oraz stypendia). Uczniowie szczególnie uzdolnieni mogą realizować indywidualny program nauki.

Innowacje pedagogiczne w roku 2021/2022

W klasach pierwszych i drugich odbywa się nauka gry w szachy, eduballe - edupiłki  wykorzystywane nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego

Zajęcia pozalekcyjne

Poza realizacją obowiązujących programów nauczania oferujemy różnorodne zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci mogą rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania oraz przygotowywać się do udziału w szkolnych i międzyszkolnych konkursach o wybranej tematyce. Uczniowie o specyficznych potrzebach mogą liczyć na nasze wsparcie na specjalistycznych zajęciach. Prowadzimy terapię z wykorzystaniem biofeedback

Ofertę szkoły uzupełnia wspierające nas Stowarzyszenie „Rozwinąć skrzydła”, które pozyskuje granty na wiele projektów realizowanych w szkole.

Sport szkolny

Jesteśmy szkołą o świetnych tradycjach sportowych - należymy do grupy najlepszych szkół na Dolnym Śląsku. Nasi uczniowie mogą rozwijać swoje pasje sportowe na wielu zajęciach sportowych - grach zespołowych, biegach na orientację, lekkoatletyce, tenisie ziemnym. Począwszy od  klasy IV mogą uczestniczyć w białej szkole - uczyć się jazdy na nartach

Edukacja językowa

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić funkcjonowanie  bez znajomości języków obcych.  Kładziemy duży nacisk na naukę języków. Pierwszym językiem, jakiego nauczamy od oddziału przedszkolnego jest język angielski, natomiast drugim może być do wyboru: język niemiecki lub hiszpański. Praktyczna nauka języka odbywa się podczas licznych wyjazdów i wymian międzynarodowych -  obecnie realizowane są 3 programy unijne związane z wymianami uczniów i nauczycieli (Hiszpania, Włochy, Rumunia) finansowanymi przez Unię Europejską, oprócz nich wymiana z miastem partnerskim Oleśnicy we Francji oraz wyjazdy na projekty Euroweek. Ostatnio podjęliśmy współpracę ze szkołą polską w Warnie (Bułgaria). Pandemia niestety uniemożliwiła nam w tym roku wyjazdy, ale mamy nadzieję, że wkrótce do nich wrócimy.

Nauka programowania, technologia informacyjna

Jesteśmy szkołą świetnie przygotowaną do nauki programowania i korzystania z TI, wyposażoną w 4 mobilne pracownie komputerowe, projektory, tablice interaktywne, monitory, zestawy do programowania. Nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w projektach Meeat and Code Fundacji SAP, Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych NASK PIB, AI School Academy, na które pozyskujemy granty.

Świetlica od 7.00 do 16.30.
Dzieci pracujących rodziców mają zapewnioną opiekę świetlicową. Przestronne, przyjaźnie wyposażone pomieszczenia - sprzyjają dobrej atmosferze. Jeśli tylko nie pada deszcz - dzieci spędzają czas na boiskach, w zielonych klasach lub na Podwórku Talentów NIVEA

Stołówka szkolna.
W Szkole funkcjonuje  stołówka, która wydaje dwudaniowe obiady, przygotowane przez firmę Bistro Catering Waldemar Michalski, uwzględniające potrzeby żywieniowe dzieci.

Stomatolog szkolny.
Uczniowie mogą korzystać z bezpłatnej opieki stomatologa szkolnego.

Higienistka szkolna.

Przez cały czas pobytu w szkole dzieci są pod opieką higienistki.

Tradycja.
Tradycje są dla nas bardzo ważne. Nasi patroni - Odkrywcy i Podróżnicy Polscy determinują nasz program wychowawczy,  ale również polskie święta narodowe, zwyczaje świąteczne i dni rodziny - to wydarzenia na stałe wpisane w Plan Pracy naszej Szkoły.

Zima w szkole.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców zapewniamy opiekę nad uczniami w czasie ferii zimowych.

Udział w życiu kulturalnym.
Oferujemy wspólne wyjścia na ciekawe filmy, spektakle teatralne, koncerty. Bierzemy udział w imprezach miejskich. Nasi uczniowie są laureatami i zwycięzcami z wielu dziedzinach nauki i sztuki.

Jesteśmy otwarci na Państwa pytania - zapraszamy do kontaktu.
im. Podróżników i Odkrywców Polskich
ul. J. Kochanowskiego 8, 56-400 Oleśnica
sekretariat@sp3.zosolesnica.pl
www.sp3.zosolesnica.pl