Strona główna/Aktualności/Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Ulubieni Bohaterowie (..)

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Ulubieni Bohaterowie dziecięcych lektur”

25 Maja 2022

20 kwietnia 2022r.  w naszej szkolnej bibliotece odbył się pierwszy etap czytelniczego konkursu międzyszkolnego „Ulubieni Bohaterowie dziecięcych lektur”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 im. prof. Romana Podoskiego w Oleśnicy. Wszyscy uczniowie klas drugich wykazali się znajomością treści ulubionych  dziecięcych lektur:  wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz "120 przygód Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego.

Zwycięzcami eliminacji szkolnych zostali uczniowie klasy 2a: Eligiusz i Mateusz, którzy godnie reprezentowali 12 maja 2022r. naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym: „Ulubieni Bohaterowie dziecięcych lektur” w Szkole Podstawowej nr 4 w Oleśnicy.

Uczniowie zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy!