Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 172.

Świat odkrywców, odkrywanie świata

„Świat odkrywców, odkrywanie świata - nowatorski program rozwoju kompetencji i pobudzenia aktywności edukacyjnej i kulturalnej dla dzieci szkół podstawowych; 2018 - 2020”

Czytanie jest cooltowe

Bibliotek szkolna wzbogaciła swoje zasoby o nowe atrakcyjne tytuły książek dla dzieci i młodzieży. Książki były zakupione dzięki dofinansowaniu 12000zł z "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" i 3000zł z Budżetu miasta Oleśnica.

Szczypta filozofii na co dzień. Propozycja na dobrą książkę.

Chciałabym Was dzisiaj zachęcić do pobudzenia w sobie potencjału refleksji. Czym jest prawda?

Książka motywująca do działania, kiedy schematy "nie działają".

Dawno temu w pewnym dalekim kraju żyły cztery istoty, które spędzały życie, biegając korytarzami wielkiego Labiryntu w poszukiwaniu Sera, który służył im za pożywienie i dawał im szczęście. Dwie z nich były myszami, nazywały się Nos i Pędziwiatr. Dwie były maleńkimi ludźmi - tak małymi jak myszy - ale przypominającymi zwyczajnych ludzi. Nazywali się Zastałek i Bójek.

Matematyka na TikTok

Zdalnie realizujemy projekt mPotęga - Vlog matematyczny na TikTok.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty 2020-10-28

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Medal

Srebrny medal Darii 10 października w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Dzieci U-12 i U-14 w lekkiej atletyce. Uczennica naszej szkoły Daria Kicuła z klasy 6a wywalczyła na nich srebrny medal w biegu na 300 m w kategorii U-14. Wynik 47,55s to rekord życiowy Darii. Daria trenuje w WKS Oleśniczanka. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Muzykowanie

Jesienne muzykowanie w klasie 3c. Uczniowie wykonali z darów jesieni - liści, stworki i zwierzaki oraz wspólnie zaśpiewali piosenkę o "Tańczącej jesieni", tworząc galerię muzyczną.

Wolontariat

„Prawdziwą miarą człowieka jest jego wrażliwość”(Bruno Ferrero). Idea wolontariatu znakomicie wypełnia przesłanie tych słów. Na początku października w naszej szkole została ogłoszona zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt „Przytul Pyska” w Boguszycach. Odzew naszych uczniów był ogromny. Wolontariusze z klasy 7a zebrali 727 zł, karmę oraz akcesoria potrzebne w ośrodku. 19. października klasa 3b udała się do

Wsadzanie cebulek kwiatów

W czwartkowe popołudnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczennice klasy 6b wsadzili cebulki kwiatów na dziedzińcu szkolnym. Mamy nadzieję, że piękne zakwitną wiosną. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Życzymy dużo zdrowia i uśmiechu. Wspólnie przetrwamy izolację i zrealizujemy wiele ciekawych pomysłów. Wasz Samorząd Uczniowski