27 Października 2020

„Prawdziwą miarą człowieka jest jego wrażliwość”(Bruno Ferrero). Idea wolontariatu znakomicie wypełnia przesłanie tych słów. Na początku października w naszej szkole została ogłoszona zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt „Przytul Pyska” w Boguszycach. Odzew naszych uczniów był ogromny. Wolontariusze z klasy 7a zebrali 727 zł, karmę oraz akcesoria potrzebne w ośrodku. 19. października klasa 3b udała się do przytuliska, aby przekazać zebrane środki i zrobić coś pożytecznego dla czworonożnych przyjaciół. Wolontariusze porządkowali ośrodek i wyprowadzali psy na spacer.To był dzień pełen wzruszeń i radości, lekcja empatii i miłości do przyrody. Nagrodą za trud było, oprócz zadowolenia zwierzaków i wdzięczności gospodarzy schroniska, ognisko.