Strona główna/Aktualności/Widokówka - poznaj krajobraz mojej małej ojczyzny

Widokówka - poznaj krajobraz mojej małej ojczyzny

24 Czerwca 2021

Uczniowie klas siódmych uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym - „Widokówka - poznaj krajobraz mojej małej ojczyzny”. Wprawdzie okres zdalnej edukacji trochę nieco pokrzyżował pierwotne plany, ale realizacja zadań została przedłużona do końca roku szkolnego. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycielki geografii - Ewy Hejny, przygotowali i wysyłali pocztówki do 17 szkół biorących udział w projekcie. Przedstawiały one atrakcje turystyczne i krajobraz Oleśnicy. Na odwrocie umieścili krótką informację zachęcającą odbiorców do wizyty w naszym mieście.

Z kolei każda widokówka, która dotarła w odpowiedzi budziła niemałe emocje i ciekawość. Póki co, jest ich 11 - m.in. z Olsztyna, Grodziska Mazowieckiego, Sławna (woj. łódzkie), Szymbarku (woj. małopolskie), Siemianic (woj. pomorskie), Korczyna (woj. świętokrzyskie), Godowa (woj. śląskie), Płowęża (woj. kujawsko-pomorskie). Na podstawie fotografii i opisów rówieśników młodzież poznała wiele nowych i interesujących miejsc. W efekcie powstała oryginalna mapa turystyczna Polski, która ukazuje różnorodność krajobrazu przyrodniczego i kulturowego naszej ojczyzny.