Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Regaty żeglarskiego sezonu 2021

Regaty żeglarskiego sezonu 2021

22 Września 2021
W dniach 17-19 września w Dziwnowie rozegrane zostały najważniejsze regaty żeglarskiego sezonu 2021 dla klasy Optimist: Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO z udziałem 430 zawodników z 9 krajów Europy. Filip Nosol z klasy 8 c zakończył rywalizację na 2 miejscu, zdobywając srebrny medal oraz tytuł wicemistrzowski. W bezpośredniej walce pokonał między innymi utytułowanego Włocha Lorenzo Ghirottiego. W sześcioletniej historii tych regat tak wysokie miejsce przypadło wcześniej tylko jednemu Polakowi. Wyścigi przeprowadzono w trudnych warunkach na wodach Bałtyku oraz Zalewu Kamieńskiego. W Mistrzostwach brał także udział (jako jeden z młodszych zawodników) Stanisław Nosol z klasy 5b plasując się w 1/3 stawki
Filip jest zawodnikiem Chojnickiego Klubu Żeglarskiego i wychowankiem trenera Karola Jączkowskiego. W czasie wakacji zdobył także m. in. tytuł wicemistrza w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pucku oraz reprezentował Polskę w Drużynowych Mistrzostwach Europy we włoskim Ledro, gdzie wywalczył z drużyną 6 miejsce.