Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Książka motywująca do działania, kiedy schematy "nie (..)

Książka motywująca do działania, kiedy schematy "nie działają".

10 Listopada 2020

Dawno temu w pewnym dalekim kraju żyły cztery istoty, które spędzały życie, biegając korytarzami wielkiego Labiryntu w poszukiwaniu Sera, który służył im za pożywienie i dawał im szczęście. Dwie z nich były myszami, nazywały się Nos i Pędziwiatr. Dwie były maleńkimi ludźmi - tak małymi jak myszy - ale przypominającymi zwyczajnych ludzi. Nazywali się Zastałek i Bójek. Z powodu ich małych rozmiarów łatwo było nie zauważyć, co robią. Gdybyś jednak przyjrzał sięim dokładnie, odkryłbyś wiele bardzo interesujących zjawisk...

Kto zabrał mój ser

Tak rozpoczyna się alegoryczna opowiastka filozoficzna o możliwości osiągnięcia sukcesu przyjmując, proponowaną przez autora książki "Kto zabrał mój ser?" Spencera Johnsona, strategię działania. Jaka jest ta strategia? Jakie symboliczne znaczenie ma tytułowy SER? O tym dowiecie się czytając tę książkę. Publikacja jest, pod względem objętości, niewielka, napisana sugestywnym, alegorycznym językiem w konwencji bajki, czy przypowieści.

Polecam przeczytać i otworzyć się na nowe możliwości alternatywnego, nieschematycznego myślenia. W naszej bibliotece już wkrótce będzie można ją wypożyczyć.

Książkę można przeczytać w wydaniu internetowym. Po wpisaniu tytułu, należy dopisać rozszerzenie pdf. Są dostępne w internecie audiobooki, link poniżej:

do góry