Strona główna/Aktualności/Eliminacje powiatowe do XXVII Dolnośląskiego Konkursu (..)

Eliminacje powiatowe do XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

12 Kwietnia 2024
8 kwietnia 2024 r. w auli Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbyły się eliminacje powiatowe do XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.
W konkursie wzięło udział 2️⃣8️⃣ recytatorów ze szkół podstawowych Powiatu Oleśnickiego. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach: młodsi – uczniowie klas IV- VI i starsi- uczniowie klas VII-VIII.
Jury w składzie Renata Marmajewska, Dorota Siemaszko-Babij, Kornelia Sulińska, Jadwiga Maszorek oceniało dobór repertuaru, wartość artystyczną utworów, interpretację, kulturę słowa.
Serdecznie gratulujemy ‼️ WSZYSTKIM ‼️ uczestnikom eliminacji powiatowych. Życzymy Wam dalszych sukcesów i inspirujących występów.
Najlepsi z Was będą reprezentować Powiat Oleśnicki w Finale Konkursu w Kłodzku. Laureatkami zostały cztery uczennice, które brawurowym wykonaniem wybranych utworów podbiły serca jury: