O cyberzagrożeniach i nie tylko…

25/11/2019

O cyberzagrożeniach i nie tylko…
Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie rozmaitych inicjatyw edukacyjnych – projektów, pomysłów i programów – rozwijających kompetencje cyfrowe, głównie wśród dzieci i młodzieży.
Nauczycielka informatyki z naszej szkoły, Pani Patrycja Skrzypczyk, jako jedna z pięciu w kraju wygrała I edycję konkursu ogłoszonego przez NASK – „Cyberbezpieczeństwo – aspekty społeczne i edukacyjne” i otrzymała dofinansowanie na przeprowadzenie projektu pt. „CYBERBEZPIECZEŃSTWO POD LUPĄ CZYLI EDUROMOWA PRZYGODA Z DETEKTYWEM”.
W piątek, 22.11 odwiedził naszą placówkę Dyrektor NASK Pan prof. Jacek Leśkow, który chciał uzyskać więcej informacji o Szkole i naszych działaniach m.in. w zakresie przeciwdziałania cyberzagrożeniom. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Panie: wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor i Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej Grażyna Dłubakowska. Wicedyrektor Pani Neonila Kuropka oraz liderka TI Pani Patrycja Skrzypczyk i Pani Katarzyna Dyrka opowiadały o zastosowaniu TI w naszej szkole, klasach innowacyjnych, w których rozszerzony jest program matematyki o programowanie, realizowanych projektach oraz zapobieganiu cyberzagrożeniom.
Wizytujący goście mieli okazję do obejrzenia kilku fragmentów lekcji z wykorzystaniem kodowania i nowych technologii. Klasa 3a (wych. Beata Michalak)uczyła się kolędy z wykorzystaniem komputerów i aplikacji typu karaoke. Klasa 3b (wych. Monika Englot) kodowała trasę dla Ozobota. Klasa 1a (wych. Joanna Giedyk) kodowała graficznie misie z okazji „Dnia Pluszowego Misia”. Klasa 2c (wych.Agnieszka Marynowicz-Duda) kodowała na dywanie. Uczniowie realizowali dwa typy zadań. Jedna grupa za pomocą kubeczków tworzyła różne owoce, druga zaś rozwiązywała sudoku. W starszych klasach goście mieli możliwość obejrzenia fragmentów zajęć z wykorzystaniem TI: klasa 4a na j. polskim z p Marzenną Śliwką wykonywała zadania związane z lekturą „Plastusiowy Pamiętnik”, klasa 5a na matematyce z p.Katarzyną Dyrką ćwiczyła zamianę ułamków niewłaściwych na liczby mieszane i naturalne, a klasa 6a na lekcji j. polskiego z p.Marią Lotą-Malak opracowywała zadania do poprawy pracy klasowej.
Goście byli pod wrażeniem działań, jakie w zakresie technologii informacyjnej, realizuje nasza szkoła.

Projekt realizowany w naszej szkole CYBERBEZPIECZEŃSTWO POD LUPĄ CZYLI EDUROMOWA PRZYGODA Z DETEKTYWEM został dofinansowany przez NASK w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie rozmaitych inicjatyw edukacyjnych – projektów, pomysłów i programów – rozwijających kompetencje cyfrowe, głównie wśród dzieci i młodzieży.

Wnioski o dofinansowanie w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych w NASK mogą składać osoby fizyczne i prawne, organizacje pozarządowe oraz publiczne i niepubliczne jednostki oświatowe.

Państwowy Instytut Badawczy NASK od wielu lat prowadzi działania edukacyjne umożliwiające rozwój społeczeństwa informacyjnego. Szczególny nacisk kładziony jest na rozwijanie kompetencji cyfrowych w śr ód najmłodszych
użytkowników internetu. W Instytucie cyklicznie powstają raporty na temat aktywności dzieci i młodzieży w internecie, np. „Nastolatki 3.0”, organizowane są kampanie społeczne i konferencje, a także powstają treści edukacyjne.

Inne artykuły

Stowarzyszenie „Rozwinąć skrzydła” zaprasza na ferie w mieście

04/12/2019

karta kwalifikacyjna_2020

Walczymy o grant projektu „Dzieciaki do rakiet”

28/11/2019

Uwaga, uwaga!!!Ważna sprawa! Walczymy o grant projektu „Dzieciaki do rakiet”. Żeby go otrzymać i żeby zaczęły się zajęcia musimy wygrać…

Odwiedziny rodziców Poli, którzy pracują w Straży Granicznej

28/11/2019

Dzisiaj uczniów klasy 5b odwiedzili rodzice Poli, którzy pracują w Straży Granicznej. Zapoznali nas z bardzo interesującym zawodem. Dowiedzieliśmy się…

Vice Mistrzowie Powiatu w Piłce koszykowej chłopców!!

25/11/2019

Vice Mistrzowie Powiatu w Piłce koszykowej chłopców!! W dniu dzisiejszym w sp 2 w Oleśnicy, odbyły się zawody sportowe. Nasza…

Matematyczne łamigłówki

25/11/2019

Matematyczne łamigłówki klas drugich. Uczniowie kodowali online dodając i odejmując w zakresie 20, a następnie stworzyli gre planszową z legendą…

Dzień Pluszowego Misia cd.

25/11/2019

 0a i 0b Uczniowie stworzyli w programie Paint misie oraz kolorowali i wycinali ilustracje dzisiejszego bohatera, opisując historię obchodów tego…

Dzień Pluszowego Misia w 3a.

25/11/2019

Gościliśmy iluzjonistę pana Marka Polaka

25/11/2019

Dzisiaj gościliśmy iluzjoniste pana Marka Polaka, który przeniósł dzieci w przepiękny świat iluzji. Dzieci były świadkami latających papierków oraz komórki…

“Barwy jesieni”

20/11/2019

Dzisiaj w klasie 0b odbyło się uroczyste wręcznie dyplomu i nagrody dla Wojtka Kalbarczyka przez Panią Wicedyrektor, który otrzymał wyróżnienie…Wszystkie aktualności