O cyberzagrożeniach i nie tylko…

25/11/2019

O cyberzagrożeniach i nie tylko…
Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie rozmaitych inicjatyw edukacyjnych – projektów, pomysłów i programów – rozwijających kompetencje cyfrowe, głównie wśród dzieci i młodzieży.
Nauczycielka informatyki z naszej szkoły, Pani Patrycja Skrzypczyk, jako jedna z pięciu w kraju wygrała I edycję konkursu ogłoszonego przez NASK – „Cyberbezpieczeństwo – aspekty społeczne i edukacyjne” i otrzymała dofinansowanie na przeprowadzenie projektu pt. „CYBERBEZPIECZEŃSTWO POD LUPĄ CZYLI EDUROMOWA PRZYGODA Z DETEKTYWEM”.
W piątek, 22.11 odwiedził naszą placówkę Dyrektor NASK Pan prof. Jacek Leśkow, który chciał uzyskać więcej informacji o Szkole i naszych działaniach m.in. w zakresie przeciwdziałania cyberzagrożeniom. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Panie: wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor i Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej Grażyna Dłubakowska. Wicedyrektor Pani Neonila Kuropka oraz liderka TI Pani Patrycja Skrzypczyk i Pani Katarzyna Dyrka opowiadały o zastosowaniu TI w naszej szkole, klasach innowacyjnych, w których rozszerzony jest program matematyki o programowanie, realizowanych projektach oraz zapobieganiu cyberzagrożeniom.
Wizytujący goście mieli okazję do obejrzenia kilku fragmentów lekcji z wykorzystaniem kodowania i nowych technologii. Klasa 3a (wych. Beata Michalak)uczyła się kolędy z wykorzystaniem komputerów i aplikacji typu karaoke. Klasa 3b (wych. Monika Englot) kodowała trasę dla Ozobota. Klasa 1a (wych. Joanna Giedyk) kodowała graficznie misie z okazji „Dnia Pluszowego Misia”. Klasa 2c (wych.Agnieszka Marynowicz-Duda) kodowała na dywanie. Uczniowie realizowali dwa typy zadań. Jedna grupa za pomocą kubeczków tworzyła różne owoce, druga zaś rozwiązywała sudoku. W starszych klasach goście mieli możliwość obejrzenia fragmentów zajęć z wykorzystaniem TI: klasa 4a na j. polskim z p Marzenną Śliwką wykonywała zadania związane z lekturą „Plastusiowy Pamiętnik”, klasa 5a na matematyce z p.Katarzyną Dyrką ćwiczyła zamianę ułamków niewłaściwych na liczby mieszane i naturalne, a klasa 6a na lekcji j. polskiego z p.Marią Lotą-Malak opracowywała zadania do poprawy pracy klasowej.
Goście byli pod wrażeniem działań, jakie w zakresie technologii informacyjnej, realizuje nasza szkoła.

Projekt realizowany w naszej szkole CYBERBEZPIECZEŃSTWO POD LUPĄ CZYLI EDUROMOWA PRZYGODA Z DETEKTYWEM został dofinansowany przez NASK w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie rozmaitych inicjatyw edukacyjnych – projektów, pomysłów i programów – rozwijających kompetencje cyfrowe, głównie wśród dzieci i młodzieży.

Wnioski o dofinansowanie w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych w NASK mogą składać osoby fizyczne i prawne, organizacje pozarządowe oraz publiczne i niepubliczne jednostki oświatowe.

Państwowy Instytut Badawczy NASK od wielu lat prowadzi działania edukacyjne umożliwiające rozwój społeczeństwa informacyjnego. Szczególny nacisk kładziony jest na rozwijanie kompetencji cyfrowych w śr ód najmłodszych
użytkowników internetu. W Instytucie cyklicznie powstają raporty na temat aktywności dzieci i młodzieży w internecie, np. „Nastolatki 3.0”, organizowane są kampanie społeczne i konferencje, a także powstają treści edukacyjne.

Inne artykuły

Relacja z dni otwartych

27/02/2020

Zapisy do świetlicy 2020/2021

25/02/2020

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ Procedury obowiązujące w świetlicy szkolnej karta_zapisu_do_swietlicy_2020-2021_sp3+

Regulaminy rekrutacji 2020/2021

25/02/2020

Regulamin rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 Regulamin rekrutacji_klasy pierwsze_2020 Regulamin rekrutacji_odział przedszk._2020

Dzień Otwartej Szkoły

25/02/2020

DRODZY RODZICE SZEŚCIO – I SIEDMIOLATKÓW!

25/02/2020

z pewnością chcieliby Państwo zapewnić swojemu dziecku właściwy poziom nauczania oraz możliwość rozwijania zainteresowań, w miłej, bezpiecznej atmosferze, pod okiem…

Biała Szkoła

24/02/2020

Narty przyjaźni czyli Biała Szkoła w Lądku Zdrój Wczoraj zakończyła się zimowa przygoda dla 30 uczniów naszej szkoły. Doskonalenie jazdy…

„Kształcenie przedmiotowo-językowe gwarancją sukcesu” – konkurs plastyczny

24/02/2020

W ramach projektu Erasmus Plus „Kształcenie przedmiotowo-językowe gwarancją sukcesu” odbył się konkurs plastyczno-językowy. W kategorii klas trzecich I miejsce zajęła…

„Ponadnarodowa mobilność uczniów w drugim naborze w roku 2019”

24/02/2020

Jak Wam mijają ferie??? Dzisiaj jest prawdziwie wiosenna pogoda i też dobre wieści do nas dotarły. Projekt p. Moniki Kwiatek…

Kodowanie w 0b

24/02/2020

W 0b dzieje się!! Ostatni dzieci budowały i kodowały drogę, aby później, na czas, ją pokonywać. Wcale nie było to…Wszystkie aktualności