Kodowanie i programowanie w Trójce

29/10/2019

Program AI Schools & Academy

Program AI Schools & Academy to innowacyjny program edukacyjny z zakresu sztucznej inteligencji kierowany do szkół i placówek edukacyjnych w Polsce.

Organizatorem programu jest Synerise S.A. Partnerem Wiodącym Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Program Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Przykład jednego z wielu kreatywnych projektów uczniów w ramach projektu CMI – „Nowocześni Rycerze”. Oczywiście szkoła nie popierw przemocy. W czasie zajęć nikt nie ucierpiał. Celem zadania było oprogramowanie gry i zrobienie kontrolerów do gry. 

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym. 

#SuperKoderzy

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.

Majsterkowicze 2019/2020

Projekt realizowany w ramach innowacji na lekcji matematyki i informatyki w klasie 4a i 6c. 

Uczniowie pracują z Lofi Robotami, które w początkowej fazie muszą złożyć by następnie móc oprogramować. 

Robo-matematycy 2018/2019

Projekt realizowany w ramach innowacji na lekcji matematyki i informatyki w klasie 4a i 4b. 

Uczniowie pracują z Mbotami. Są to metalowe roboty, które po złożeniu pomagają w nauce matematyki.

Europejski Tydzień Kodowania CodeWeekPL

Nasza Szkoła uczestniczyła w inicjatywnie CodeWeekPL w roku 2019 i 2018. 

Uzyskaliśmy dofinansowanie na przeprowadzenie zajęć w ramach inicjatywy Meet and Code.

Meet and Code

Organizatorami inicjatywy Meet and Code są firma SAP, organizacja Haus des Stiftens gGmbH oraz krajowi partnerzy sieci TechSoup Europe. Firma SAP jest sponsorem inicjatywy oraz oferuje różne zasoby skierowane do organizacji pozarządowych. Organizacja Haus des Stiftens gGmbH odpowiada za inicjatywę, wybór wydarzeń w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii, jak również ogólne zarządzanie oraz koordynację środków w poszczególnych krajach. Sieć TechSoup Europe i jej partnerzy odpowiedzialni są za koordynację inicjatywy oraz selekcję wydarzeń w poszczególnych krajach. Meet and Code zostało opracowane wspólnie przez Haus des Stiftens oraz firmę SAP.

w 2018 r. przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem plotera. Natomiast w 2019 r. uczennice Naszej Szkoły tworzyły gitary z wykorzystaniem płytki MicroBit.

O cyberzagrożeniach i nie tylko...

Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie rozmaitych inicjatyw edukacyjnych – projektów, pomysłów i programów – rozwijających kompetencje cyfrowe, głównie wśród dzieci i młodzieży.

Nauczycielka informatyki z naszej szkoły, Pani Patrycja Skrzypczyk, jako jedna z pięciu w kraju wygrała I edycję konkursu ogłoszonego przez NASK 

„CYBERBEZPIECZEŃSTWO POD LUPĄ CZYLI EDUROMOWA PRZYGODA Z DETEKTYWEM”.
W piątek, 22.11 odwiedził naszą placówkę Dyrektor NASK Pan prof. Jacek Leśkow, który chciał uzyskać więcej informacji o Szkole i naszych działaniach m.in. w zakresie przeciwdziałania cyberzagrożeniom. 

Projekt realizowany w naszej szkole CYBERBEZPIECZEŃSTWO POD LUPĄ CZYLI EDUROMOWA PRZYGODA Z DETEKTYWEM został dofinansowany przez NASK w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie rozmaitych inicjatyw edukacyjnych – projektów, pomysłów i programów – rozwijających kompetencje cyfrowe, głównie wśród dzieci i młodzieży.

Wnioski o dofinansowanie w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych w NASK mogą składać osoby fizyczne i prawne, organizacje pozarządowe oraz publiczne i niepubliczne jednostki oświatowe.

Państwowy Instytut Badawczy NASK od wielu lat prowadzi działania edukacyjne umożliwiające rozwój społeczeństwa informacyjnego. Szczególny nacisk kładziony jest na rozwijanie kompetencji cyfrowych w śr ód najmłodszych
użytkowników internetu. W Instytucie cyklicznie powstają raporty na temat aktywności dzieci i młodzieży w internecie, np. „Nastolatki 3.0”, organizowane są kampanie społeczne i konferencje, a także powstają treści edukacyjne.

Projekt „Dobra szkoła - lepszy uczeń" Informatyczny Trening Mistrzów

Partnerami projektu są: Gmina Miasto Oleśnica, ACSM Sp.zo.o., Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego w Oleśnicy, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy, Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Romana Podoskiego w Oleśnicy, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. J. Korczaka w Oleśnicy, Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Noblistów Polskich w Oleśnicy.

Projekt skierowany jest do: nauczycieli, pracowników pedagogicznych oraz uczniów 7 publicznych szkół podstawowych w Oleśnicy, których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Oleśnica.

W ramach projektu odbywają się zajęcia Informatyczny Trening Mistrzów pt. Programowanie i robotyka.

Kreatywność na lekcji informatyki

Inne artykuły

Stowarzyszenie „Rozwinąć skrzydła” zaprasza na ferie w mieście

04/12/2019

karta kwalifikacyjna_2020

Walczymy o grant projektu „Dzieciaki do rakiet”

28/11/2019

Uwaga, uwaga!!!Ważna sprawa! Walczymy o grant projektu „Dzieciaki do rakiet”. Żeby go otrzymać i żeby zaczęły się zajęcia musimy wygrać…

Odwiedziny rodziców Poli, którzy pracują w Straży Granicznej

28/11/2019

Dzisiaj uczniów klasy 5b odwiedzili rodzice Poli, którzy pracują w Straży Granicznej. Zapoznali nas z bardzo interesującym zawodem. Dowiedzieliśmy się…

Vice Mistrzowie Powiatu w Piłce koszykowej chłopców!!

25/11/2019

Vice Mistrzowie Powiatu w Piłce koszykowej chłopców!! W dniu dzisiejszym w sp 2 w Oleśnicy, odbyły się zawody sportowe. Nasza…

Matematyczne łamigłówki

25/11/2019

Matematyczne łamigłówki klas drugich. Uczniowie kodowali online dodając i odejmując w zakresie 20, a następnie stworzyli gre planszową z legendą…

Dzień Pluszowego Misia cd.

25/11/2019

 0a i 0b Uczniowie stworzyli w programie Paint misie oraz kolorowali i wycinali ilustracje dzisiejszego bohatera, opisując historię obchodów tego…

O cyberzagrożeniach i nie tylko…

25/11/2019

O cyberzagrożeniach i nie tylko… Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie…

Dzień Pluszowego Misia w 3a.

25/11/2019

Gościliśmy iluzjonistę pana Marka Polaka

25/11/2019

Dzisiaj gościliśmy iluzjoniste pana Marka Polaka, który przeniósł dzieci w przepiękny świat iluzji. Dzieci były świadkami latających papierków oraz komórki…Wszystkie aktualności