Escape room z detektywem warsztaty Cyberbezpieczeństwo

03/10/2019

Dzisiaj w Naszej Szkole odbyły się warsztaty dotyczące Cyberbezpieczeństwa w formie escape roomu. Projekt był dofinansowany z Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych, zgłoszonych w ramach konkursu cyklu rocznego 2019 „CYBERBEZPIECZEŃSTWO, Edycja I — Społeczne i edukacyjne aspekty cyberbezpieczeństwa”.
Młodzi detektywi podążali śladami wskazówek takich jak: kody QR, filmy edukacyjne, zadania matematyczne z kostką Rubika, puzzle online, szyfr Cezara. Każdy detektyw musiał być spostrzegawczy, zgadywać wiele kodów dostępu, a nawet odszukać specjalny, magiczny długopis UV.
Detektywi poznali magiczny świat cyberbezpieczeństwa, poznając zasady netykiety.
Uczniowie przyłączyli się do akcji #JestNasWięcej.
Dziękujemy uczennicą klasy siódmej i chłopcom z klasy ósmej za pomoc w przeprowadzeniu warsztatów.


Inne artykuły