Innowacja na języku angielskim w edukacji wczesnoszkolnej

18/02/2019

Język angielski znajduje się w ścisłej czołówce języków światowych. W naszej szkole uczniowie klas pierwszych realizują innowację pedagogiczną autorstwa pań: Anny Fedorowicz i Małgorzaty Kozłowskiej  pt. „Mali podróżnicy odkrywają anglojęzyczny świat”, której celem jest poszerzenie znajomości języka angielskiego oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Uczniowie używają słów i wyrażeń w języku angielskim podczas wszystkich zajęć w szkole, nie tylko na lekcjach edukacji językowej. Codziennie nowe hasło dnia w języku angielskim pozwala dzieciom poznać wzbogacić język. Podczas zajęć dzieci używają prostych zwrotów w języku angielskim – Clasroom Language.  Uczniowie poznają język i zwyczaje krajów anglo języcznych za pomocą różnego rodzaju gier edukacyjnych, oglądają fragmenty bajek i filmów w języku angielskim, uczą się piosenek. Słownictwo wprowadzane na zajęciach jest ściśle związane z otaczającym światem oraz bieżącymi świętami obchodzonymi w  Polsce, Anglii czy USA, tak aby mogły stosować poznane wyrażenia w prostych dialogach z nauczycielem i rówieśnikami. Realizacja innowacji pedagogicznej umożliwia uzyskanie okazji do nauki języka angielskiego z różnych perspektyw, budowanie międzykulturowej wiedzy oraz zrozumienia i rozwijania umiejętności komunikacji międzykulturowej już od najmłodszych lat.

Inne artykuły

Stowarzyszenie „Rozwinąć skrzydła” zaprasza na ferie w mieście

04/12/2019

karta kwalifikacyjna_2020

Walczymy o grant projektu „Dzieciaki do rakiet”

28/11/2019

Uwaga, uwaga!!!Ważna sprawa! Walczymy o grant projektu „Dzieciaki do rakiet”. Żeby go otrzymać i żeby zaczęły się zajęcia musimy wygrać…

Odwiedziny rodziców Poli, którzy pracują w Straży Granicznej

28/11/2019

Dzisiaj uczniów klasy 5b odwiedzili rodzice Poli, którzy pracują w Straży Granicznej. Zapoznali nas z bardzo interesującym zawodem. Dowiedzieliśmy się…

Vice Mistrzowie Powiatu w Piłce koszykowej chłopców!!

25/11/2019

Vice Mistrzowie Powiatu w Piłce koszykowej chłopców!! W dniu dzisiejszym w sp 2 w Oleśnicy, odbyły się zawody sportowe. Nasza…

Matematyczne łamigłówki

25/11/2019

Matematyczne łamigłówki klas drugich. Uczniowie kodowali online dodając i odejmując w zakresie 20, a następnie stworzyli gre planszową z legendą…

Dzień Pluszowego Misia cd.

25/11/2019

 0a i 0b Uczniowie stworzyli w programie Paint misie oraz kolorowali i wycinali ilustracje dzisiejszego bohatera, opisując historię obchodów tego…

O cyberzagrożeniach i nie tylko…

25/11/2019

O cyberzagrożeniach i nie tylko… Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie…

Dzień Pluszowego Misia w 3a.

25/11/2019

Gościliśmy iluzjonistę pana Marka Polaka

25/11/2019

Dzisiaj gościliśmy iluzjoniste pana Marka Polaka, który przeniósł dzieci w przepiękny świat iluzji. Dzieci były świadkami latających papierków oraz komórki…Wszystkie aktualności