Innowacja przyrodniczna

17/02/2019

Innowacja przyrodnicza.

Nasza szkoła od dawna stwarza duże możliwości rozwijania pasji przyrodniczych. Jest to tradycja.Utworzenie klasy o profilu przyrodniczym z podziałem na grupy laboratoryjne pozwala na większe zaangażowanie uczniów i rozwijanie ich pasji. Wyposażenie pracowni biologicznej, chemicznej i fizycznej umożliwia zorganizowanie większej ilości doświadczeń i obserwacji, wykorzystanie sprzętu laboratoryjnego i techniki informatycznej. Corocznie staramy się organizować liczne wycieczki przyrodnicze: Park Krajobrazowy Doliny Baryczy, Karkonoski Park Narodowy, Słowiński Park Narodowy CEEiK Salamandra – to stałe punkty naszych wypraw edukacyjnych. Bierzemy udział w warsztatach prowadzonych przez doktorantów i pracowników uczelni wyższych w ramach Festiwalu Nauki czy Nocy z przyrodą. Uczestniczymy w „Akademii Wynalazców im Roberta Boscha”. W szkole już dziś działają liczne koła o tematyce biologicznej: koło naukowe dla klas VIII, koło rozwijające twórcze myślenie dla klas V i VI czy koło biologiczne dla klas III gimnazjalnych. Staramy się wspierać uczniów w przygotowaniach do konkursów, rozwijać ciekawość i twórcze myślenie, dbamy o precyzyjne dokumentowanie i opisywanie badań. Grupa uczniów prowadzi w pracowni biologicznej hodowlę patyczaków, pielęgnuje modliszkę. Ostatnio w klasowym terrarium zamieszkały mrówki. Przez chwilę badaliśmy triopsy czyli przekopnice. Często uczniowie organizują wzajemne lekcje dzieląc się pasją lub wiedzą. Staramy się wspierać takie działania wiedząc, że więzi pokoleniowe i wspólny język przemawiają skuteczniej od „szkiełka i oka”. Zapraszamy w nasze progi od 1 września, a wcześniej: w czasie dni otwartych.

Inne artykuły

Stowarzyszenie „Rozwinąć skrzydła” zaprasza na ferie w mieście

04/12/2019

karta kwalifikacyjna_2020

Walczymy o grant projektu „Dzieciaki do rakiet”

28/11/2019

Uwaga, uwaga!!!Ważna sprawa! Walczymy o grant projektu „Dzieciaki do rakiet”. Żeby go otrzymać i żeby zaczęły się zajęcia musimy wygrać…

Odwiedziny rodziców Poli, którzy pracują w Straży Granicznej

28/11/2019

Dzisiaj uczniów klasy 5b odwiedzili rodzice Poli, którzy pracują w Straży Granicznej. Zapoznali nas z bardzo interesującym zawodem. Dowiedzieliśmy się…

Vice Mistrzowie Powiatu w Piłce koszykowej chłopców!!

25/11/2019

Vice Mistrzowie Powiatu w Piłce koszykowej chłopców!! W dniu dzisiejszym w sp 2 w Oleśnicy, odbyły się zawody sportowe. Nasza…

Matematyczne łamigłówki

25/11/2019

Matematyczne łamigłówki klas drugich. Uczniowie kodowali online dodając i odejmując w zakresie 20, a następnie stworzyli gre planszową z legendą…

Dzień Pluszowego Misia cd.

25/11/2019

 0a i 0b Uczniowie stworzyli w programie Paint misie oraz kolorowali i wycinali ilustracje dzisiejszego bohatera, opisując historię obchodów tego…

O cyberzagrożeniach i nie tylko…

25/11/2019

O cyberzagrożeniach i nie tylko… Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie…

Dzień Pluszowego Misia w 3a.

25/11/2019

Gościliśmy iluzjonistę pana Marka Polaka

25/11/2019

Dzisiaj gościliśmy iluzjoniste pana Marka Polaka, który przeniósł dzieci w przepiękny świat iluzji. Dzieci były świadkami latających papierków oraz komórki…Wszystkie aktualności